Saanen Keçisi, Keçi Sütü

Tesisimiz


Türkiye’de bir ilk’e imza attık
Küçükbaş hayvancılık sektöründe Türkiye’de ilk olarak tamamı betonarme prefabrik yapılardan oluşan, çatıları sandviç panelli ve bunlara bağlı gezinti alanları ile Avrupa standartlarındaki tesisimiz ile hizmet vermekteyiz.

Kendi Kaba ve Kesif yemimizi üretiyoruz.
Çiftliğimize ait 55 dönüm arazide kaba yem üretimi yapmaktayız, tedarikçi firmalar ve akademik alt yapısı olan çalışanlarımızın katkısı ile birlikte kendi yem rasyonlarımızı hazırlamaktayız.

En Son Teknoloji Sağım Ünitesi
Delaval firmasına ait modern ve teknolojik 2×24 kapasiteli bilgisayar kontrollü sürü yönetim sistemli sağım ünitemiz ile hijyenik koşullarda sağım yapmaktayız. Yine Delaval markalı 4 Ton kapasiteli soğutma tanklarımız ile sütü uygun koşullarda muhafaza edip günlük olarak KAY Süte teslim etmekteyiz.

Tesisimiz Çalışanları ve Sertifikalarımız

İSO 9001 ve OHSAS 18001 sertifikalarına sahip olan firmamız bünyesinde Yüksek Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri, Veteriner hekim ve sağlık ekibi bulunmaktadır. İşletmedeki hayvanların tüm aşıları Tarım İl Müdürlüğü kontrolünde zamanında ve eksiksiz yapılmaktadır. Ayrıca işletmemiz Manisa Damızlık Küçükbaş Hayvan Yetiştiricileri Birliğine bağlı olup tüm hayvanlar kayıt altındadır.